Beşiktaş 2023 derneğinden Ukraynada örnek davranış


Sosyal içerikli mesajları ve faaliyetleri ile Türk tribünlerine örnek olan Beşiktaş taraftarı, bu duyarlılığını Ukrayna’da da sergiledi.

http://tuid.org.ua/beiktal-taraftar-ukraynada-da-oernek-oldu-kimsesiz-cocuklara-yardm

Kısa süre önce kurulan BJK 2023 Derneği, Ukraynalı kimsesiz çocuklara yardımda bulundu.

Beşiktaş’ın Avrupa’ya veda ettiği Dinamo Kiev maçı sonrası, BJK 2023 Derneği üyeleri, Jukova Caddesi 4 adresindeki “Berezka” adlı kimsesiz çocuklar yurdunu yardım amaçlı ziyaret etti.

TUİD Yönetim Kurulu üyesi Selami Güner’in sahibi olduğu GÜNSEL şirketinin otobüsü ile yurda gelen Beşiktaş taraftarları, kuruma malzeme ve oyuncak yardımında bulundu.

BJK 2023 Derneğinin, gittiği her deplasmanda bu tür yardım organizasyonlarına imza atmayı hedeflediğini söyleyen Dernek Başkanı Adnan Elönü, Dinamo Kiev maçından önce Ukrayna’nın İstanbul’daki Başkonsolosluğu’na başvurarak, bu hayır projesini ilettiklerini, Ukraynalı diplomatların da kendilerini, Ukrayna’da sık sık hayır faaliyetlerinde bulunan işadamı Selami Güner’e yönlendirdiğini söyledi.

Çocuk yuvasının müdürü, Beşiktaşlı taraftarlara ve Selami Güner’e yardımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Daha sonra Beşiktaşlı taraftarlar, yardım için getirdikleri malzemeleri bizzat çocuklara sundu. Beşiktaş tişörtleri giyen çocuklar, ellerinde siyah beyaz balonlarla mutluluklarını sergiledi.